Aktualne statystyki Wydziału Frankowego

Nasi Klienci często pytają jakie mają szanse na wygraną, gdy wytoczą sprawę przeciwko bankowi w związku z umową kredytu, która została powiązana z kursem franka szwajcarskiego.

Mówimy, że szanse są naprawdę obiecujące. A żeby nie być gołosłownym poprosiliśmy Sąd Okręgowy w Warszawie o informacje na temat wyroków zapadających w tzw. Wydziale frankowym.

Mamy aktualne statystyki!

Z informacji przekazanych nam bezpośrednio przez Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie wynika, że:

  • W okresie 1.04.2021 r. do dnia 24.02.2022 r. w Wydziale Frankowym zapadły łącznie 743 wyroki.
  • Wśród tych wyroków, 727 wyroków stanowiło uwzględnienie powództwa kredytobiorcy, a 3 wyroki oddalały powództwo banku przeciwko kredytobiorcy.
  • To oznacza, że aż 98 % wszystkich zapadłych wyroków stanowiły wygrane kredytobiorców.

 Jak widać Wydział Frankowy działa prężnie i trwa naprawdę dobry czas na pozwanie banku.

A dlaczego akurat ten Sąd?

Otóż przypominamy, że Sąd Okręgowy w Warszawie jest właściwy miejscowo dla większości banków, ponieważ mają one siedzibę w Warszawie.

Z powodu ogromnego wpływu pozwów do tego Sądu w ostatnich latach, zdecydowano z dniem 1 kwietnia 2021 r. o utworzeniu w Sądzie Okręgowym odrębnego Wydziału (XXVIII Wydział Cywilny), do którego od tej daty trafiają wyłącznie sprawy o roszczenia z kredytów denominowanych lub indeksowanych do CHF. Jak można się domyślić, Wydział szybko zalała fala pozwów i tempo rozpoznawania spraw jak na razie nie jest zawrotne.

Dobra wiadomość jest taka, że w Wydziale tym orzekają Sędziowie (jest ich obecnie 21) doświadczeni i obyci z tą materią, która do łatwych nie należy. Mogą oni ze sobą współpracować i są dobrze przygotowani merytorycznie i organizacyjnie. Dzięki temu po pierwsze orzekają konsekwentnie i wiemy czego się możemy spodziewać, a po drugie wyroki, które zapadają w tym Wydziale są, jak widać, w zdecydowanej większości wygranymi kredytobiorców.

Powyższe dowodzi, że Wydział Frankowy Sądu Okręgowego w Warszawie od paru miesięcy pozytywnie wyróżnia się na tle innych Sądów – zarówno gdy idzie o prowadzenie spraw, ale też statystyki wygranych Frankowiczów. Z naszych doświadczeń wynika też, że Sędziowie Wydziału konsekwentnie udzielają zabezpieczeń przez wstrzymanie płatności rat kredytu na czas trwania sprawy sądowej, co jest niewątpliwie bardzo istotne, gdy proces ma trwać kilka lat.

Nie trać cennego czasu na przeglądanie poradników w Internecie! Skontaktuj się z nami uzyskaj odpowiedź na wszystkie pytania i zacznij realnie działać!

01-204 Warszawa
kontakt@uratowani.com
9:00 - 17:00